ČERVENÝ MORAVSKÝ BURČÁK u nás stále v prodeji

Milujete burčák nebo byste ho chtěli letos poprvé ochutnat, a nevíte, jak poznat ten správný ? : Přijďte k nám. Máme pravý červený moravský burčák přímo z Maršovic.

ZDRAVÁ DOBROTA
Když se stáčí ve správné fázi, obsahuje až šest procent alkoholu (i když dodavatel uvádí až 11%). Kromě toho, najdete v burčáku i velké množství vitaminů a kvasinek, které mají v sobě komplex vitaminu B. Jedním z nich je tiamin, který podporuje srdeční činnost.

Díky kvasinkám se v něm ukrývají i bílkovinné látky a kyselina pantotenová, která chrání tělo proti onemocnění sliznice a zažívacího ústrojí. Podobným zázrakem je i kyselina nikotinová a nikotinamid, který zabraňuje nervovým a kožním poruchám.

JAK PŘEPRAVOVAT BURČÁK
Nebude nejspíš nutné připomínat pravidla přepravy a uchovávání burčáku. Ale pro jistotu nezapomínejte neustále odpouštět vznikající oxid uhličitý, jinak vám láhev může „expolodovat“.

SPRÁVNÉ PITÍ
I když se vám na první ochutnání bude zdát, že pijete sladkou šťávičku a nic to s vámi nedělá, nenechte se zmást. Už mnohým z nás se stalo, že na posezení vypil více jak litr burčáku. Když sedíte, je to v pořádku, ale v momentě, kdy vás čeká odchod domů nebo na toaletu, pěkně to s vámi zamává.
Dobře si pamatujte. Burčák je zdravou pochoutkou, která by vám v září neměla uniknout, ale pozor, je velmi zrádný!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *